Do ekspertów pracujących z dziećmi,
którzy chcą poszerzyć swoją ofertę i zwiększyć zarobki.

Poznaj mój autorski i sprawdzony program,
dzięki któremu OSZCZĘDZISZ czas,
utrzymasz uwagę grupy
i wykorzystasz MAGIĘ ZMYSŁÓW dla
lepszego rozwoju dzieci.

To prawda...

Jeśli pracujesz z dziećmi i szukasz ciekawych, angażujących oraz rozwijających zajęć dla dzieci. Takich, które skutecznie zajmą ich uwagę, a od Ciebie nie wymagają pracochłonnych przygotowań, czy nawet posiadania kuchni…

To jesteś w dobrym miejscu.

Ta metoda całkowicie różni się od większości zajęć sensorycznych (wielozmysłowych), jakie możesz znać. A jednocześnie czerpie najlepsze wzorce m.in. z pedagogiki Montessori czy Daltońskiej.

Oddziałuje na wszystkie zmysły dziecka. I wspomaga  kształtowanie jego pozytywnych relacji z jedzeniem oraz ludźmi. A dzięki temu, jak żadna inna wspiera rozwój dzieci we wszystkich 4 obszarach: poznawczym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym.

Ciastoterapia to DUŻO więcej niż lekcje kulinarne dla dzieci!

Jest to moja autorska metoda, dzięki której dzieci się nie nudzą. Za to z dużym zaangażowaniem oraz radością uczestniczą w zajęciach.

Nauczysz się skutecznie panować nad grupą, zminimalizujesz bałagan i wreszcie ogarniesz chaos  organizacyjny. Nowo zdobyte umiejętności pomogą Ci także podczas prowadzenia innych zajęć.

Co więcej, wykorzystane w Ciastoterapii przepisy są szybkie, proste i zdrowe. Znajdziesz tu również listę zamienników produktów dla alergików. A jak za chwilę zobaczysz, proces jest łatwy do zastosowania – nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie masz czasu, zdolności organizacyjnych, czy odpowiednich sprzętów.

Skąd ta pewność? Kiedy zaczynałam prowadzić  takie warsztaty, też nie miałam kuchni, super sprzętu, a do tego musiałam dojeżdżać do swoich grup. Z racji, że jestem  zapaloną rowerzystką, udawało mi się to nawet na rowerze i w zaawansowanej ciąży. Jak zatem widzisz, metoda, o której zaraz powiem więcej – jest prostsza, niż może Ci się teraz wydawać.

Dlaczego, jeśli jesteś pedagogiem, terapeutą, nauczycielem, opiekunką w żłobku lub właścicielem placówki edukacyjnej, to warto się tym zainteresować?

Obecnie na polskim rynku nie ma drugiego takiego programu jak Ciastoterapia.

Poznając tę metodę, wyróżnisz się na rynku edukacyjnym. A także wprowadzisz innowację edukacyjną do swojej pracy i poszerzysz ofertę

W skrócie: zdobędziesz nowe i unikalne kompetencje, aby skuteczniej wypełniać swoją pedagogiczną misję… I w efekcie czerpać więcej satysfakcji i pieniędzy ze swojej pracy.

Dlatego jeśli …

chcesz wspierać samodzielność u dzieci,

masz problem z brakiem skupienia u dzieci oraz utrzymaniem ich koncentracji podczas zajęć,

potrzebujesz wiedzy o tym, jak prowadzić zajęcia wspierające stymulację wielozmysłową, które czerpią z pedagogiki Montessori czy Daltońskiej,

marzysz o angażujących zajęciach, które skupią uwagę dzieci na dłużej – bez stresu, chaosu i bałaganu,

poszukujesz świeżych pomysłów na prowadzenie ciekawych zajęć, które wdrożysz szybko i łatwo,

pracujesz z dużą grupą dzieci lub z dziećmi w różnym wieku, o różnych umiejętnościach i nie wiesz jak najlepiej stymulować ich rozwój,

albo jesteś dyrektorem i szukasz innowacyjnych rozwiązań dla swojej placówki,

lub chcesz zdobyć awans zawodowy i lepsze zarobki

oraz chcesz przystąpić do nowatorskiego programu edukacyjnego, aby wyróżnić się na tle innych placówek lub marek na rynku ...

...to proszę, abyś poświęciła dosłownie 3 minuty Twojego cennego czasu na przeczytanie tego, co mam Ci do powiedzenia. Szanuję Twój czas i zapewniam, że żadne słowo nie pada tutaj przypadkowo.

Cześć, nazywam się Magdalena Przybyłka.

Po ponad 11 latach pracy z dziećmi, w tym z dziećmi borykającymi się z różnymi trudnościami odkryłam, jak ogromną moc terapeutyczną mają zabawy kulinarne.

Choć początkowym celem prowadzonych przeze mnie zajęć była edukacja żywieniowa – szybko okazało się, że ich zalety sięgają dużo głębiej. Szczególnie jeśli chodzi o rozwój emocjonalny dziecka.

Przeprowadziłam więc dziesiątki badań i konsultacji z rodzicami, opiekunami oraz pedagogami.

Zrozumiałam, że jeśli chcemy, aby dzieci były szczęśliwe i dobrze się rozwijały, to kluczem jest wspierać w nich samodzielność, budowanie relacji i szeroko pojęty rozwój emocjonalny. Oraz kształtować w nich zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat.

Tu idealnie sprawdzają się zajęcia multisensoryczne, a do takich zdecydowanie należą zabawy kulinarno-sensoryczne. Problem w tym, jak takie zajęcia dobrze przeprowadzić, aby dzieci pozostały skupione, a całość nie zamieniała się w chaos organizacyjny…

Na podstawie ankiet, komentarzy i wiadomości od moich czytelników wiem, że wielu edukatorom – pomimo chęci prowadzenia zajęć kulinarno-rozwojowych – brakuje jasnej przystępnej wiedzy na ten temat.

Sprawdź, czy też masz podobne problemy…

Nie wiem, jak opanować gromadkę dzieci, żeby nie było wiercenia, krzyków i ogólnie chaosu...

Trudno mi utrzymać uwagę grupy dzieci przez dłuższy czas...

Nie mam czasu na przygotowywanie materiałów do zajęć...

Nie wiem skąd brać proste i zdrowe przepisy...

Nie mamy kuchni w placówce, czy dam radę bez niej?

To tylko niektóre z przeszkód, które wymieniono w ankietach i w komentarzach, jakie otrzymałam od moich czytelników (być może również od Ciebie).

W odpowiedzi na te potrzeby i lukę na rynku – stworzyłam innowacyjny i autorski kurs Ciastoterapii. Rozwiązuje on wszystkie powyższe problemy i sprawia, że…

Ty również możesz łatwo i przyjemnie prowadzić zajęcia kulinarno-sensoryczne dla dzieci!

Dostarczysz maluchom bodźców, które pozytywnie stymulują ich system nerwowy i wspomagają prawidłowy rozwój. Zajęcia pomagają również przeciwdziałać zaburzeniom sensorycznym.

Czym dokładnie jest Ciastoterapia?

Są to interaktywne warsztaty dla dzieci, które pobudzają wszystkie zmysły i wspierają rozwój maluszków poprzez tematyczne zabawy kulinarno-sensoryczne oraz edukacyjne.

Tematem każdych zajęć jest roślinny bohater, z którym dzieci zaprzyjaźniają się podczas przygotowywania zdrowego smakołyku.
Dzieci wykonują również angażującą zabawę manualną lub ruchową – z wybranym warzywem w roli głównej.

Ciastoterapia gwarantuje pełną stymulację wielozmysłową oraz wspiera doświadczanie i samodzielność.
Są to istotne aspekty zawarte w nurtach pedagogicznych takich, jak pedagogika Montessori czy Daltońska, w których Ciastoterapia znajduje swoje odzwierciedlenie.

Co więcej, takie zajęcia całkowicie pochłaniają uwagę dziecka i ekstremalnie pobudzają jego ciekawość. A to ułatwi Ci utrzymanie ich skupienia i opanowanie nawet dużej grupy dzieci.

Czym Ciastoterapia różni się od innych zajęć sensorycznych
i dlaczego pomoże Ci się wyróżnić na rynku zajęć dla dzieci?

Faktycznie, na rynku są już zajęcia sensoryczne, na których dzieci wykorzystują np. plastyczne masy. Jednakże one skupiają się przede wszystkim na zmysłach i motoryce małej.

A w Ciastoterapii masz powyższe, plus rozwój dziecka we wszystkich 4 obszarach: poznawczym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym. Poza tym często zdarza się, że dzieci na wspomnianych wyżej zajęciach, dostają wstępnie przygotowane masy plastyczne.

Natomiast w moim programie, stawiam duży nacisk na realny udział w zabawie (działanie). Maluchy od początku do końca przygotowują każdy przepis. Dodatkowo kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. A to sprawia, że zadbasz o najpełniejszy rozwój swoich wychowanków.

Zrobisz to poprzez metodę, w której dziecko aktywnie i samodzielnie nadaje sens swoim doświadczeniom. Dzięki temu uczy się samodzielności i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Tylko pomyśl, jak szczęśliwi będą rodzice, gdy zobaczą, że ich dziecko tak wspaniale się rozwija. Jak myślisz, komu za to podziękują? Mogę się założyć, że chętnie opowiedzą o Tobie, Twojej ofercie, bądź o danej placówce edukacyjnej innym rodzicom – gorąco im ją polecając.

Skąd pewność, że u Ciebie też to zadziała?

Program Ciastoterapii daje Tobie – jako edukatorowi – możliwość jego dowolnego modyfikowania i wdrożenia do swojej pracy.

Jest to ogromna zaleta, gdyż każde dziecko oraz placówka czy marka ma inne zasoby i potrzeby. Co to oznacza w praktyce?

Nie masz dostępu do kuchni?

Wybierasz te przepisy i zabawy, które jej nie wymagają.

W grupie jest sporo alergików?

Sięgasz po listę zamienników produktów, którą również dołączam w programie.

Mało czasu?

Nie ma problemu, ponieważ zajęcia Ciastoterapii nie wymagają pracochłonnych przygotowań.

Czujesz, że brakuje Ci umiejętności organizacyjnych?

Otrzymasz ode mnie niezbędną wiedzę, jak krok po kroku wszystko zorganizować. A co najważniejsze, wykorzystasz tę wiedzę również podczas prowadzenia innych swoich zajęć.

Trudności z opanowaniem grupy?

Dostarczam Ci skutecznych wskazówek, które pomogą zyskać uwagę dzieci oraz sprawić, żeby były maksymalnie zaangażowane w zajęcia. Ponadto sama forma zajęć stymulująca wszystkie zmysły efektywnie wspiera koncentrację dzieci.

Dlaczego zajęcia multisensoryczne, takie jak Ciastoterapia – są przyszłością edukacji i powinny być w każdej placówce edukacyjnej?

Dzieci od urodzenia wykorzystują zmysły do odkrywania i zrozumienia otaczającego ich świata. Najlepiej uczą się i zapamiętują najwięcej informacji, gdy angażują wszystkie swoje zmysły. A program Ciastoterapii zachęca je do nauki poprzez odkrywanie, ciekawość, rozwiązywanie problemów i kreatywność.

Pomaga budować połączenia nerwowe w mózgu i pozytywnie zachęca do rozwoju umiejętności językowych oraz motorycznych.

Oto jak pomożesz dzieciom, wdrażając program Ciastoterapii:

Rozwój motoryki małej

Zachęcenie dziecka do mieszania składników, zagniatania ciasta i dekorowanie przysmaków pomoże rozwinąć siłę rąk oraz integrację dwustronną (używanie dwóch rąk razem).

Umiejętności współpracy w grupie

Podczas zajęć każdy z uczestników ma określone zadanie do zrealizowania, które ostatecznie prowadzi do wspólnego celu, czyli przygotowania zdrowego posiłku.

Lepsza koordynacja ręka-oko

Dodawanie i wsypywanie składników do miski, dekorowanie ciast oraz umieszczanie ich na tacy – wspomaga rozwój umiejętności plastycznych i kreatywnych.

Większa samodzielność i pewność siebie

Pieczenie może zachęcić dzieci do interakcji i werbalnej komunikacji oraz umiejętności słuchania. Proszenie dziecko o przeczytanie na głos przepisu i omawianie kolejnych kroków, które należy wykonać – sprzyja lepszej i pewniejszej komunikacji. Natomiast samodzielne wykonanie da dziecka poczucie sprawczości, które bardzo podnosi samoocenę dziecka.

Progres czytania i matematyki

Zaangażowanie dziecka w czytanie „ilustrowanego przepisu”, odmierzanie składników i obliczanie prawidłowych ilości – rozwija umiejętności czytania i zdolności matematyczne.

Nauka zdrowego odżywiania

Pieczenie i gotowanie zdrowych posiłków – nauczy dziecko tworzenia pozytywnych relacji ze świeżą, zdrową żywnością. Młodzi ludzie staną się bardziej świadomi i będą dokonywać lepszych wyborów żywieniowych. Podczas zabawy dzieci mają okazję poznać wiele zdrowych składników w formie luźnej zabawy. Oswajanie dzieci ze smaczną i zdrową żywnością kształtuje zdrowe nawyki i wspiera dzieci z wybiórczością pokarmową.

Lepsze przetwarzanie sensoryczne

Rozbijanie jajek, mieszanie i zagniatanie ciasta jest silnym doświadczeniem sensorycznym, ponieważ daje możliwość poznania różnych tekstur, konsystencji, zapachów i kolorów. Jako jedyne zajęcia sensoryczne pobudzają także kubki smakowe.

Zabawa i budowanie więzi z grupą oraz opiekunem

Pieczenie to świetny sposób, aby zaangażować całą grupę i nawiązać relację z dzieckiem na głębszym poziomie. Podczas nieskrępowanej zabawy uczymy dzieci współdziałania, empatii, zrozumienia i szacunku dla innych, stwarzamy sytuacje, dzięki którym nabywają zaufania do siebie i innych. Ciastoterapia wspiera proces adaptacji i wspiera budowanie bliższych więzi z wychowankami.

Rozwój umiejętności życiowych: planowania, rozwiązywania problemów i samodzielności

Zachęcając dziecko do zaangażowania i zadawania pytań „co dalej” – wspomagasz u niego planowanie, sekwencjonowanie, organizację i rozwiązywanie problemów oraz logiczne myślenie.

Sprawdź opinie zadowolonych kursantów pierwszej edycji!

Na kurs trafiłam zupełnie przypadkiem. Ale nie żałuję tego ani trochę. Najlepszy kurs na jaki trafić mogłam. Idealnie wplótł się w moje życie zawodowe. Zmienił myślenie, podejście do wielu niedocenianych aspektów, pomocnych przy rozwoju dzieci. Otworzył oczy na inne, lepsze możliwości żywieniowe. Co i jak zamienić, podmienić i przemycić, żeby było dobre i wartościowe. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne a strach ma wielkie oczy. Każda lekcja dała nowa wiedzę, konkretnie i przejrzyście przekazana. Pomoce w formie pdf najlepsze. Szefowa Magda zawsze pomocna i cierpliwa. Każdego wysłucha i pomoże. Uczestnicy kursu wspierali się i dzielili doświadczeniem. Czekałam z niecierpliwością na Live. Szkoda, że już koniec kursu bo rozmowy zawsze na poziomie i konkretne. Z Całego serca polecam kurs Ciastoterapii. Warto i to bardzo.
Dorota Czerwińska
Cudowny kurs, ogrom materiału świetnie opracowanego. Dawno nie spotkałam się ze szkoleniem gdzie otrzymałam tyle materiału za taką cenę.
Małgorzata Sobejko
Wszystko zaczęło się od Twojego szkolenia on-line "Stymulacja wielozmysłowa w innowacji pedagogicznej, dzięki której zyskasz spokój i skupisz uwagę dzieci na dłużej". Do tego stopnia zaciekawiłaś mnie oraz zaintrygowałaś, że zaraz po szkoleniu zrobiłam z dziećmi z mojego oddziału kulki mocy i z własnych pieniędzy zakupiłam Kurs Ciastoterapii. Przedszkole w którym pracuje niestety nie mogło mi go sfinansować. Myślę, że największe wrażenie zrobiło na mnie Twoje doświadczenie, wiedza, umiejętność jej przekazania, Twoja osobowość, otwartość. Lubię się uczyć nowych rzeczy i doświadczać. Po 20-stu latach pracy w szkole w klasach I - III zaczęłam pracować w przedszkolu. To mój drugi rok pracy w przedszkolu i dalej to dla mnie duże wyzwanie. Czuję potrzebę rozwoju, a ten kurs daje mi to. . Dzięki kursowi na ten moment wykorzystałam już w pracy z dziećmi m.in. wspomniane kulki mocy, świąteczne pierniczki, Talerz zdrowego żywienia, śnieg na bazie jogurtu. Pieczenie na które ciągle nie miałam czasu zaczęło mieć teraz dla mnie znaczenie i sprawia mi przyjemność. Staram się mniej słodzić, używam mąki wielozbożowej, pierwszy raz w życiu ugotowałam "jaglankę", a nawet rozmawiam na temat jadłospisu z osobą, która jest za niego w naszym przedszkolu odpowiedzialna. Będę zachęcać rodziców do bezcukrowego świętowania urodzin Ich dzieci. Myślę, że w przeciągu tak krótkiego okresu czasu to dużo zmian u mnie i wszystkie na lepsze. Te zmiany to nie tylko w pracy, ale również i w kuchni domowej. Dziękuję serdecznie za Twój ogromny wkład pracy w przygotowanie kursu i włożone serce. Możesz być z siebie dumna!!! A ja dzięki Tobie idę do przodu...
Agnieszka Syrek

Ale jest też inny powód, dla którego powinnaś zainteresować się Ciastoterapią…

Przyszłość każdego dziecka zależy od edukatorów, których spotka na swojej drodze.

Nauczyciele, pedagodzy specjalni, opiekunki w żłobkach, terapeuci i wszystkie osoby, które na co dzień pracują z dziećmi – niosą na swoich barkach wielką odpowiedzialność.

Ich praca jest trudna i niestety często niedoceniana, co wpływa na motywację oraz chęć poszerzania swoich kwalifikacji…

Na szczęście dla wielu uczniów, są jeszcze oddani i entuzjastyczni nauczyciele oraz wychowawcy. Pomimo wszelkich wyzwań wzbogacają i zmieniają życie dzieci.

Dla mnie są to bohaterowie, którzy dzielnie przeciwstawiają się trudnościom losu i sprawiają, że nauczanie odbywa się z pasją, kreatywnością oraz determinacją.

I jedną z takich bohaterek jesteś Ty.

Bo skoro znalazłaś tę stronę, to znaczy, że Ci zależy.

Ale… nawet bohaterowie potrzebują pomocy.

Dlatego w tym miejscu pragnę zaprosić Cię do udziału w moim autorskim programie prowadzenia zajęć sensoryczno-kulinarnych dla dzieci…

Ciastoterapia
wspomaga rozwój dzieci poprzez zajęcia sensoryczno-kulinarne

To autorski i na ten moment JEDYNY taki kurs w Polsce, który daje Ci umiejętności do prowadzenia zajęć, jako Certyfikowany Edukator Ciastoterapii lub kwalifikacje do prowadzenia płatnych zajęć Ciastoterapii jako Licencjonowany Edukator Ciastoterapii

Jest to program uczący pieczenia ze zdrowych produktów, zawierający zabawy manualno-ruchowe. Skierowany do dzieci w każdym wieku, całych rodzin oraz grup żłobkowych, przedszkolnych i wczesnoszkolnych. A także do dzieci borykających się z różnymi trudnościami.

Jako Certyfikowany Edukator Ciastoterapii:

Jesteś w gronie elitarnych edukatorów, dla których ciągły samorozwój i rozwój dzieci oraz satysfakcja z wykonywanej pracy są kluczowe.

Zarabiasz satysfakcjonujące pieniądze, pracując z dziećmi, nauczycielami i rodzicami, aby wspierać dzieci w rozwijaniu ich zdolności.

Wreszcie cieszysz się niezwykle satysfakcjonującą pracą, która ma ogromny wpływ na życie dzieci (i dorosłych).

Zyskasz możliwość szybszego awansu, właśnie za sprawą wiedzy o tym, jak prowadzić takie zajęcia.

Jako dyrektor placówki edukacyjnej lub właściciel marki edukacyjnej, dzięki Ciastoterapii – wyróżniasz się na tle innych miejsc, które oferują standardowe zajęcia.

Zmienisz swoje życie, tak jak zmieniasz życie innych! Odkryjesz w sobie nowy potencjał i możliwości.

Uczysz dzieci zasad zdrowego odżywiania i kształtujesz u nich pozytywne relacje z jedzeniem, i nie tylko!

Jako Licencjonowany Edukator Ciastoterapii:

Zapewnisz sobie wypełnione sale na zajęciach (Ciastoterapia cieszy się dużą popularnością), zainteresowanie ze strony żłobków/przedszkoli/placówek prowadzących zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Dołączysz do ogólnopolskiego programu edukacyjnego wspierającego pełny i zdrowy rozwój dzieci.

Stajesz się bardziej atrakcyjna na rynku pracy, a to przekłada się na lepsze wynagrodzenie i satysfakcje z wykonywanej pracy.

Rozwijasz swoje umiejętności praktyczne i zdobywasz nową wiedzę, która wzbogaci także Twoje życie prywatne. Kursanci pierwszej edycji opisują pozytywne zmiany w swoim stylu życia, które wprowadzili dzięki kursowi.

Poszerzysz swoją ofertę o ciekawe stymulujące zajęcia, zyskując przy tym nowych i zadowolonych klientów.

Zdobędziesz nowe umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, poprawiając swoją sytuację zawodową.

Co dokładnie ode mnie otrzymasz?

Certyfikowany kurs edukatora Ciastoterapii

Łącznie 6 konkretnych modułów, w których krok po kroku tłumaczę poszczególne etapy programu Ciastoterapii (dostajesz na to konkretną procedurę).
Prowadzę Cię od podstaw do coraz bardziej zaawansowanych technik pracy z dziećmi.
Każdy moduł zawiera od kilku do kilkunastu krótkich i konkretnych lekcji. A zatem nie obawiaj się dziesiątek godzin ciężkostrawnej teorii.
Wyciągnęłam esencję z mojego doświadczenia i krok po kroku przekażę Ci ją w skondensowanych materiałach, które możesz przerobić – nawet stojąc w kolejce w sklepie.
Jest to kurs online, więc przerabiasz materiały w swoim tempie i w swoim czasie.

Gotowe scenariusze zajęć

Otrzymasz gotowe scenariusze zajęć z opisem krok po kroku. Łatwo wdrożysz Ciastoterapię do swojej pracy. Ułatwisz sobie życie i wzbogacisz ofertę placówki, w której pracujesz czy też, którą zarządzasz. Wszystkie scenariusze są przetestowane na różnych grupach dzieci, zatem nie musisz się martwić, czy na pewno zadziałają także u Ciebie.
Ułatwisz sobie życie, wzbogacisz swoją ofertę i podniesiesz swoją konkurencyjność na rynku.

Zamknięta grupa edukatorów na Facebooku

Zdecydowanie jedna z największych wartości tego kursu, ponieważ zrzesza uczestników, którzy wzajemnie sobie pomagają i podsuwają nowe pomysły na zajęcia.
Oczywiście ja również jestem aktywna na grupie i odpowiadam na Twoje pytania. Dzięki temu masz gwarancję, że w pełni wykorzystasz wiedzę z kursu, a jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności, to szybko sobie z nimi wspólnie poradzimy.

Sprawdzone i proste przepisy

Z rozmów, które przeprowadziłam z wieloma ekspertami wiem, że jednym z największych problemów podczas wprowadzania zajęć kulinarnych – są skomplikowane i wieloskładnikowe przepisy.
Dlatego w tym kursie otrzymasz wyłącznie proste, smaczne i zdrowe – kilkuskładnikowe przepisy – które są tanie w przygotowaniu oraz nie wymagają talentu do gotowania.

Listy kontrolne (tzw. checklisty)

Podzielę się z Tobą sprawdzonymi procedurami w formie prostych list kontrolnych do wydrukowania. Otrzymasz także skrypt lekcji online w formie Pdf.
Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, bo wystarczy, że je wydrukujesz i zawsze wiesz, co i w jakiej kolejności robić. Z łatwością przyswoisz materiał kursowy.

4 sesje pytań i odpowiedzi Q&A

Zdaję sobie sprawę, że podczas przerabiania szkolenia może w Twojej głowie pojawić się wiele pytań. Dlatego przeprowadzę webinary Q&A, podczas których zapytasz mnie, o co tylko zechcesz.
Każdej z uczestniczek poświęcę tyle czasu, ile tylko będzie trzeba, by zrozumiała omawiane na kursie tematy.

Wzorcową dokumentację do wdrożenia innowacji

Otrzymasz konspekt programu Ciastoterapii oraz dokumentację i wszystkie potrzebne formularze do wdrożenia w formie innowacji. Wraz z kursem uzyskasz także dostęp do logotypu i plakatów Ciastoterapii, dzięki którym będziesz mógł/mogła wyróżnić się na tle innych placówek czy ofert zajęć dla dzieci.

Bezpłatne bonusy o wartości ponad 1,000 zł

Otrzymasz e-book Bajkoterapii (100 zł) oraz szkolenie na żywo "dlaczego dzieci nie słuchają" o łącznej wartości 350 zł. Dodatkowo dla pakietu licencyjnego jest bonusowe szkolenie od eksperta z zakresu przedsiębiorczości o wartości 600 zł.

Jedyne zajęcia, które wspierają wiele aspektów ze wszystkich czterech obszarów podstawy programowej i pobudzają wszystkie zmysły dziecka.

Ten kurs zaprojektowałam tak, aby wyposażyć ekspertów pracujących z dziećmi w wiedzę na temat różnych aspektów rozwoju dziecka.

Pozwala zrealizować założenia podstawy programowej, która zakłada wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.

A program Ciastoterapii zawiera zabawne, przyjemne zajęcia i wskazówki, które pozwalają dzieciom odkrywać, rozwijać oraz wykorzystywać ich indywidualne dary, talenty i wspierać kreatywność.

Bezpłatne bonusy

Jakby tego wszystkiego było mało, to przygotowałam jeszcze aż 2 bonusy specjalne, które dorzucam całkowicie bezpłatnie w czwartej edycji Ciastoterapii. Dodatkowo bonus szkoleniowy dla pakietu licencjonowanego. 

BONUS #1: BAJKOTERAPIA O WARZYWNYCH SUPERBOHATERACH

E-book doświadczonej pedagożki Magdaleny Keler, który możesz wydrukować i wykorzystać na swoich zajęciach – w zabawny i ciekawy sposób przedstawi dzieciom zupełnie inną perspektywę, jeśli chodzi o jedzenie warzyw. Wzbogacony o warzywne i kreatywne malowanki.
[Wartość 100zł]


BONUS #2 Szkolenie na żywo: DLACZEGO DZIECI NIE SŁUCHAJĄ

Budowanie udanych i pozytywnych relacji z dziećmi jest bardzo ważnym elementem w pracy każdego edukatora, eksperta, opiekuna jak i rodzica. Wartościowe szkolenie na żywo poprowadzi Maria Maruszczyk, psycholożka, edukatorka, właścicielka "Gruntowni. Bajek o emocjach".
[Wartość 350zł]


BONUS #3: Szkolenie: 5 ZŁOTYCH ZASAD PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Bonus w pakiecie licencjonowanym. Samorozwój i aktualna wiedza są kluczem do satysfakcji zawodowej. Szkolenie z zakresu przedsiębiorczości kobiet poprowadzone przez Danutę Piasecką, która z ogromnym sukcesem wspiera kobiety na ścieżkach ich kariery. Trenerka, wykładowca MBA i mentor z ogromnym doświadczeniem.
[Wartość 600zł]

Ile to kosztuje?

Pytanie powinno brzmieć: jak wiele Ty lub Twoja marka czy placówka na tym zyskacie? 

Ile zyskają dzieci, które od najmłodszych lat uzyskają od Ciebie takie wsparcie w rozwoju?

Jak mocno konkurencyjna na rynku staniesz się Ty lub Twoja placówka/firma, kiedy zaczniesz oferować tak innowacyjne zajęcia?

Widzisz, nie lubię nikogo na siłę przekonywać, ale… wiem też, że nie znajdziesz tych informacji nigdzie indziej w internecie!

Poza tym, organizując warsztaty w placówce np. z moją pomocą lub wynajmując kogoś do prowadzenia zajęć kreatywnych – płacisz jednorazowo od kilkuset złotych wzwyż.

A skorzystasz z nich wraz ze swoimi podopiecznymi TYLKO raz. Każde następne zajęcia to kolejny koszt. Tu inwestujesz jednorazowo, a wiedzę i umiejętności możesz wykorzystywać SETKI RAZY – tak często i dla tylu grup ilu tylko chcesz.

Natomiast dołączając do pakietu licencjonowanego, zyskasz licencję do prowadzenia odpłatnych zajęć, dzięki którym zwiększysz konkurencyjność, zdobędziesz nowych klientów i szybko zapełnisz swój grafik zajęć.  Inwestycja z kursu zwroci się Tobie z nawiązką. 

Inwestycję w kurs można rozłożyć na raty 0% a dostęp do kursu otrzymasz już po pierwszej wpłacie.

Możesz dołączyć już od 50 zł miesięcznie. Wybierając opcję raty PayU Ty decydujesz jakie raty chcesz płacić. Możesz także wybrać subskrybcję i zapłacić w szybki i prosty sposób w 2 lub 3 ratach.

Podsumowując, wchodząc na pokład dziś, zyskasz:

Certyfikat lub Licencję na prowadzenie Ciastoterapii.

Nowe unikalne kompetencje i kwalifikacje.

Gotowe i przetestowane w praktyce scenariusze zajęć, rozpisane krok po kroku jak przeprowadzić udane zajęcia

Dostęp do zamkniętej grupy edukatorów na Facebooku, aby współnie się wspierać i inspirować

Niezbędną dokumentację do wdrożenia w formie innowacji, którą wdrożysz prosto i szybko.

Prawo do używania nazwy i logotypu Ciastoterapii w odniesieniu do zajęć prowadzonych przez Ciebie – zgodnie z zasadami metodyki programu

Dostęp do wszystkich materiałów promocyjnych w postaci cyfrowej (logotypy, plakaty, przepisy, materiały w plikach PDF)

Wybierz swój pakiet:

PAKIET BASIC
dla chcących prowadzić warsztaty Ciastoterapii

CERTYFIKOWANY KURS EDUKATORA CIASTOTERAPII

Nadaje uprawnienia do prowadzenia zajęć Ciastoterapii w ramach swojej pracy nieodpłatnie
697
467 zł
 • Kurs online
 • Sesje Q&A online na żywo
 • Pakiet list kontrolnych
 • 2 bonusy
 • Certyfikat
 • Scenariusze zajęć
 • Ilustrowane przepisy
 • Konspekt i dokumentację innowacji
 • Plakat Ciastoterapii

PAKIET PRO
dla chcących zarabiać na Ciastoterapii

LICENCJONOWANY KURS EDUKATORA CIASTOTERAPII

Nadaje licencję do prowadzenia odpłatnych zajęć Ciastoterapii
1197
697 zł
 • Kurs online
 • Sesje Q&A online na żywo
 • Pakiet list kontrolnych
 • 2 bonusy
 • Certyfikat i Licencję
 • Scenariusze zajęć
 • Ilustrowane przepisy
 • Konspekt i dokumentację innowacji
 • Plakat, ulotkę i logotyp Ciastoterapii
 • Gotowe materiały promocyjne (do druku i do social media)
 • Kosztorys oferty Ciastoterapii
 • Listę i przelicznik składników na liczbę dzieci
 • Promocję na stronie Ciastoterapii
 • Dołączenie do grona Licencjonowanych Edukatorów (opublikowanych na stronie Ciastoterapii)
 • Bonusowe szkolenie na temat marketingu i przedsiębiorczości z ekspertem Danutą Piasecka
POPULARNY

Zobacz, co o Ciastoterapii mówią kursanci poprzedniej edycji!

Dla kogo jest ten kurs?

Pracujesz z dziećmi i kochasz to, co robisz, ale brakuje Ci energii i motywacji na tworzenie nowych ciekawych zabaw.

Interesujesz się nurtem Montessori, Daltońskim lub leśnym i chętnie wprowadzasz powiązane z nimi innowacje do swojej pracy.

Lubisz kreatywne i innowacyjne zabawy, jednak nie masz czasu na ich przygotowanie dla dużej grupy dzieci.

Kochasz wspierać rozwój dzieci, ale nadmiar obowiązków nie pozwala Ci na wyszukiwanie najlepszych narzędzi i pomysłów.

Potrzebujesz wiedzy lub po prostu odwagi, aby poprowadzić warsztaty kulinarno-sensoryczne dla dzieci.

Pracujesz z dziećmi, które potrzebują dodatkowego wsparcia i borykają się z różnymi trudnościami.

Szukasz gotowych scenariuszy na zabawy, które pomagają dzieciom skupić się na dłużej bez zbędnego bałaganu.

Chcesz zdobyć nowe umiejętności i mieć większą satysfakcję ze swojej pracy.

Chcesz poszerzyć swoje kompetencje i zacząć prowadzić interaktywne i innowacyjne zajęcia oparte na stymulacji wielozmysłowej.

Prowadzisz swoją markę ofert zajęć dla dzieci i chcesz poszerzyć swoje horyzonty i konkurencyjność na rynku oraz zwiększyć zyski, dzięki wypełnionemu grafikowi zajęć w swojej pracowni.

Kurs powinny odpuścić sobie osoby, które:

Nie chcą wprowadzać innowacyjnych i praktycznych zajęć kulinarno-sensorycznych.

Doskonale sobie radzą z dziećmi podczas zabaw kulinarnych.

Mają dostęp do pysznych, zdrowych i prostych przepisów dla dzieci.

Bez problemu panują nad grupą dzieci i potrafią je zaangażować na dłużej.

Nie chcą się wyróżnić na tle innych ofert zajęć dla dzieci i zwiększyć swojej konkurencyjności.

Nie zależy im na tym, aby rozwijać się jako edukator.

Lekcje są krótkie, za to treściwe i konkretne! Bogate w praktyczne narzędzia. Zobacz sama!

Szczegółowa agenda kursu:

Moduł 1: Wstęp

Lekcja 1. Przywitanie i sprawy organizacyjne
Lekcja 2. Jak przerabiać kurs

Moduł 2: Żywienie ma znaczenie

Lekcja 1. Holistyczne spojrzenie na rozwój dzieci.
Lekcja 1. Podstawy zdrowej diety dzieci (talerz zdrowia).
Lekcja 2. Kształtowanie zdrowych nawyków u dzieci w praktyce.
Lekcja 3. Jak warsztaty kulinarne pomagają wychować smakosza.
Lekcja 4. Jak to, co dzieci jedzą, wpływa na ich zachowanie i co możesz z tym zrobić.
Lekcja 5. Jak nasze relacje z jedzeniem wpływają na innych.
Lekcja 6. Znajomość symbolicznego znaczenia jedzenia.
Lekcja 7. Jaka role w rozwoju dzieci pełnią zdrowe nawyki żywieniowe.

Moduł 3: Poznajemy świat przez zmysły

Lekcja 1. Podstawa programowa i 4 kluczowe obszary rozwoju dzieci.
Lekcja 2. Rola zmysłów oraz ich prawidłowa stymulacja.
Lekcja 3. Jak Ciastoterapia pomaga w realizacji podstawy programowej.
Lekcja 4. Zabawa, a nie bierna nauka kluczem do sukcesu.
Lekcja 5. Samodzielność dzieci i współczesne zagrożenia.
Lekcja 6. Jak podtrzymać skupienie i ciekawość u dzieci.
Lekcja 7. Współpraca z dziećmi i ich rodzicami.

Moduł 4: Przygoda kulinarna dla małych i dużych

Lekcja 1. Pieczenie – wstęp dla kulinarnych amatorów i kulinarnych zapaleńców.
Lekcja 2. Jak i dlaczego warto piec zdrowiej.
Lekcja 3. Alergie i uczulenia – jak sobie z nimi radzić.
Lekcja 4. Przelicznik miar, składników i kosztów dla różnych grup.
Lekcja 5. Jakie składniki i zamienniki warto używać a jakich unikać.
Lekcja 6. Warzywny bohater każdych zajęć i jego moc.
Lekcja 7. Przepisy ilustrowane – ich rola i użycie w praktyce.

Moduł 5: Ciastoterapia w praktyce

Lekcja 1. Efektywna praca z dziećmi w różnych grupach.
Lekcja 2. Zajęcia kulinarne bez kuchni – najlepsze strategie.
Lekcja 3. Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zajęć.
Lekcja 4. Higiena i zasady BHP.
Lekcja 5. Aspekty prawne wymagane do prowadzenia warsztatów kulinarnych.
Lekcja 6. Jak się przygotować do zajęć, aby było spokojnie i bez chaosu.
Lekcja 7. Jak prowadzić zajęcia, aby było ciekawie, zabawnie i edukacyjnie zarazem.
Lekcja 8. Metodyka prowadzenia zajęć Ciastoterapii – wielokierunkowość.
Lekcja 9. Kalendarz świąt – sezonowość produktów wykorzystywanych w programie.
Lekcja 10. Ciastoterapia jako innowacja pedagogiczna – co da Tobie oraz Twojej placówce.
Lekcja 11. Ciastoterapia a Twoje nowe kompetencje, czyli jak mieć przewagę na rynku.
Lekcja 12. Jak planować i organizować zajęcia – sprawdzone strategie.
Lekcja 13. Jak tworzyć własne scenariusze i materiały.
Lekcja 14. Niezbędnik do prowadzenia zajęć (checklisty, pdf-y, certyfikaty itd.).
Lekcja 15. Podsumowanie i końcowe wskazówki

Moduł 6: Ciastoterapia w praktyce

Lekcja 1. Jak tworzyć własne scenariusze i materiały.

Lekcja 2. Niezbędnik do prowadzenia zajęć (checklisty, pdf-y, certyfikaty itd.).

Lekcja 3. Podsumowanie i końcowe wskazówki

Gwarancja satysfakcji – zero ryzyka

Wierzę, że ten program jest prawdziwym przełomem w edukacji i sprawi, że Twoja praca stanie się łatwiejsza, przyjemniejsza oraz da mnóstwo radości dzieciom.

Rozumiem jednak, że możesz w tym momencie się zastanawiać: „A co, jeśli mi się nie spodoba?”.

Cóż, odpowiedź jest prosta. Jeśli uznasz, że program nie jest dla Ciebie, to w ciągu 30 dni – od momentu udostępnienia Ci materiałów – piszesz do mnie, a ja zwracam Ci wszystkie zainwestowane środki.

Kim jestem i dlaczego miałabyś mi zaufać?

Od ponad 11 lat współpracuję blisko z różnymi ekspertami, w tym z pedagogami i nauczycielami w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych oraz wspieram ich w rozwoju potencjału dzieci.

Jako dietetyk i szkoleniowiec przeszkoliłam już ponad 120 ekspertów oraz 52 Edukatorów Ciastoterapii, którzy z sukcesem wdrożyli i wdrażają nowe umiejętności do swojej pracy z dziećmi.

Jestem Dietetyczką i Trenerem oraz autorką Akademii Ciastoterapii – kursu z gotowymi scenariuszami i materiałami ułatwiającymi specjalistom pracę z dziećmi bez żmudnych i pracochłonnych przygotowań. Absolwentka z wyróżnieniem dwóch angielskich uczelni, uniwersytetu Johna Moora w Liverpoolu i uniwersytetu w Chester oraz wielu kursów, w tym kursu terapeutycznego oraz wywiadu motywacyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Anglii i Belgii, co otworzyło mnie na nowe rozwiązania i pomysły. 

Jestem także autorką wielu szkoleń, publikacji naukowych i edukacyjnych oraz programów edukacyjno-społecznych. Zainicjowałam m.in.: innowacyjny program Food in Care wspierający dzieci z pieczy zastępczej.

Prywatnie mama 5-letniej Olivii i 2-letniego Marcelka oraz pasjonatka jazdy na rowerze i łasuch zdrowych wypieków.

Czas na Twoją decyzję.
Ja widzę tu 3 opcje:

Opcja 1: Nie rób nic i pozostań w miejscu, w którym jesteś

Jeśli praca sprawia Ci pełną satysfakcję, masz multum pomysłów i dużo czasu na przygotowywanie scenariuszy zabaw, to zamiast na szkolenie, pieniądze lepiej wydaj na prezenty świąteczne dla bliskich.

Ale jeśli jest inaczej i czujesz, że Twoja obecna sytuacja wymaga poważnej zmiany, to zostają Ci jeszcze dwie opcje:

Opcja 2: Dojdź do wszystkiego samodzielnie

Możesz próbować samodzielnie szukać skrawków wiedzy w internecie, a następnie wyciągać wnioski i testować osobiście.
Prędzej, czy później uda Ci się rozgryźć pewne procesy, ale… ile czasu to zajmie oraz ile pieniędzy pochłonie? Mnie samodzielna nauka kosztowała grube tysiące złotych i ponad 10 lat pracy z dziećmi oraz innymi ekspertami!

Opcja 3: Weź gotowy system ode mnie i już niebawem prowadź angażujące i ciekawe zajęcia Ciastoterapii w swojej pracy

Dołącz do kursu, gdzie na tacy otrzymujesz esencję mojego autorskiego programu, który powstał w wyniku ponad 10 lat pracy z dziećmi oraz edukatorami.
Dodatkowo jestem do Twojej dyspozycji podczas 4 sesji Q&A– możesz pytać, o co chcesz, a chętnie wyjaśnię i poprowadzę do momentu, aż wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Patrząc na te trzy opcje, zadaj sobie pytanie:
Co będzie dla Ciebie łatwiejsze?

Sprawdź opinie zadowolonych kursantów poprzedniej edycji!

Ciastoterapia to innowacyjny program, który wspiera stymulację WSZYSTKICH zmysłów poprzez udaną zabawę w NATURALNYM środowisku.

To autorski i na ten moment JEDYNY taki kurs w Polsce, który daje Ci umiejętności do prowadzenia zajęć jako Certyfikowany Edukator Ciastoterapii lub kwalifikacje do prowadzenia płatnych zajęć Ciastoterapii jako Licencjonowany Edukator CiastoterapiiJest to wyjątkowy program łączący stymulację rozwoju wraz z edukacją prozdrowotną. Oba aspekty są równie WAŻNE dla prawidłowego rozwoju dzieci. 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

Kliknij w dane pytanie, aby rozwinąć odpowiedź:

Tak, po złożeniu zamówienia i zaksięgowaniu płatności, automatycznie otrzymasz fakturę na email podany w zamówieniu. W tym samy czasie otrzymasz dane dostępu do platformy kursowej. 

Tak. Jeśli jest potrzebna faktura przelewowa (zakup na placówkę lub firmę), to proszę o kontakt na magda@magdaprzybylka.pl. 

W wiadomości do mnie podaj dane kupującego i odbiorcy, które mają być zawarte na fakturze. W tytule emaila do mnie napisz: ‘faktura przelewowa’. 

Bardzo wiele osób pyta czy może zapłacić połowę lub część ceny, bo jakiś procent kosztów pokrywa na przykład pracodawca lub gmina.  Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. Dla tych z was, którzy starają się o dofinansowanie na kurs, przygotowałam list o kursie Ciastoterapii, który możesz pobrać TUTAJ. Pamiętaj, że warunkiem jest do 6.09.22 zgłosić chęć udziału w kursie. Potem drzwi zostają zamknięte. 

Tak, zdecydowanie!

Ciastoterapia jest metodą, która świetnie sprawdzi się zarówno w zajęciach grupowych, jak i indywidualnych. Wspomoże również terapię dzieci, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami, czy wyzwaniami rozwojowymi. 

Dlatego niezależnie od Twojej edukatorskiej roli, zachęcam do dołączenia, bo te umiejętności pomogą Ci w pracy niezależnie od tego, czy jesteś opiekunką w żłobku, nauczycielką, czy terapeutką.

Tak, dla placówek, które chciałyby wykupić kurs dla kilku osób dostępny jest pakiet zniżkowy. Napisz na magda@magdaprzybylka dla ilu osób chciałbyś/abyś zakupić kurs, a ja wyślę Tobie szczegóły zniżki.

Kurs online, który składa się z krótkich lekcji w formie video zawierających prezentacje lub mapy myśli. Kurs zawiera także proste ćwiczenia i praktyczne zadania do wykonania, aby utrwalić nową nabytą wiedzę i umiejętności. 

Nie, wręcz przeciwnie! Kurs jest dedykowany dla każdej osoby, która pracuje z dziećmi i zależy jej na jak najbardziej optymalnym rozwoju swoich podopiecznych. 

Ciastoterapia to zajęcia dla dzieci w każdym wieku. Od dzieci żłobkowych po dzieci w wieku szkolnym. A nawet i starszych.  Ilustrowane przepisy będą pomocne zarówno dla dzieci nie umiejących jeszcze czytać, jak i dzieci dużo starszych. 

Na koniec kursu przygotowany jest krótki quiz, aby sprawdzić czy materiał został przerobiony  i zrozumiany. Pakiet licencyjny kończy się testem praktycznym.

Kurs jest certyfikowany co oznacza, że po kursie uzyskasz imienne i podpisane przeze mnie zaświadczenie z opisem modułów i datą ukończenia kursu. Kurs daje kwalifikacje do prowadzenia zajęć Ciastoterapii według autorskiego konspektu, który oparty jest na dedykowanych scenariuszach i materiałach pomocniczych. Nowe kompetencje mogą pomóc Tobie m.in.: w zdobyciu awansu w pracy i znacząco ułatwią Twoją pracę z dziećmi.Natomiast placówce, w której program zostanie wdroży, pomoże wyróżnić się na tle innych organizacji.

Licencjonowany kurs daje Tobie uprawnienia do prowadzenia odpłatnych zajęć i zarabiania na programie. 

Program Ciastoterapii to nie tylko zabawy kulinarne. To przede wszystkim przemyślany i dokładnie rozplanowany program zajęć tematycznych na cały rok. Zawiera sezonowe scenariusze zabaw i inny przepis na każdy miesiąc. A także kalendarz świąt z ciekawymi inspiracjami. Program można dowolnie modyfikować do potrzeb danej grupy czy placówki. Program jest oparty na 4 fundamentalnych założeniach, które w efektywny sposób wspierają rozwój dzieci i budowanie pozytywnych relacji z ludźmi i jedzeniem.   

Cały proces wdrożenia Ciastoterapii jako innowacji pedagogicznej jest szybki i prosty. Otrzymasz gotowy konspekt programu Ciastoterapii oraz wzorcową dokumentację i wszystkie potrzebne formularze, potrzebne do wdrożenia programu. Drukujesz, wypełniasz w kilka minut, podpisujesz i gotowe.

Tak, przy zakupie kursu jest możliwość wyboru płatności w ratach 0% udzielanych przez serwis płatności online PayU. Dodatkowo jest opcja subskrybcji i zapłaty za kurs w 2 lub 3 transzach. Po dodaniu zakupu wystarczy zaznaczyć wybraną opcję. W razie trudności można także się skontaktować ze mną przez magda@magdaprzybylka.pl. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. 

 Kurs zawiera łącznie 40 lekcji online. Całość zawiera 9 godz. nagrań, które są rozłożone na 20-30 minutowe lekcje. Cały materiał przerabiasz w swoim tempie i czasie. Dostęp do platformy masz na rok a do materiałów kursowych dożywotnio.

DRZWI DO 4 EDYCJI KURSU OTWARTE TYLKO PRZEZ: